Росіяни обстріляли газовидобувні потужності Нафтогазу

Джерело: Нафтогаз

Ворог обстріляв обʼєкти групи “Нафтогаз”. Це вже 18 комбінована атака на інфраструктуру групи від початку повномасштабної війни і 8 з початку цього року.

Як вказують в Нафтогазі, постраждалих немає, однак пошкоджено газовидобувні потужності.

“Черговий обстріл – це не просто атака на нашу інфраструктуру, а спроба підірвати енергетичну стабільність країни. Наші фахівці вже працюють над ліквідацією наслідків та оцінкою пошкоджень. Відновлення розпочнеться негайно, щоб гарантувати безперебійне газопостачання. Дякую команді Нафтогазу та всім енергетикам, які щодня доводять, що українська енергосистема здатна вистояти попри будь-які виклики”, – зазначив очільник Нафтогазу Роман Чумак.

Нагадаємо, що 25 березня набула чинності домовленість про взаємне утримання від ударів по енергетичних об’єктах України та Росії, а також про можливе перемир’я в Чорному морі.

26 березня Україна узгодила зі США перелік енергетичних об’єктів, удари по яких Росія має припинити в рамках часткового припинення вогню, що розходиться з тим, на якому наполягає російська сторона.

У переліку, який російська сторона опублікувала як нібито погоджений зі США (що американська сторона досі не спростувала), відсутні українські об’єкти нафто- та газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.

За повідомленням двох країн, Росія може готувати провокацію у країнах Балтії чи у Польщі, аби перевірити єдність НАТО.

За останніми даними, внаслідок двох потужних землетрусів, які сколихнули Венесуелу, загинуло близько 235 осіб, ще щонайменше 4300 зазнали поранень.

У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.

У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.

Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.