Росіяни перейменували деякі зі своїх «нафтових» суден після санкцій США — ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Російська державна нафтова танкерна компанія “Совкомфлот” перейменувала деякі зі своїх суден на честь міст країни у відповідь на санкції, запроваджені США. Цих заходів вжито у лютому цього року, коли “Совкомфлот” потрапив під американські санкції на тлі другої річниці російського вторгнення в Україну.

14 танкерів цієї компанії додано до списку санкцій міністерства фінансів США, збільшивши загальну кількість підсанкційних суден до 21.

“Совкомфлот” є одним з найбільших операторів танкерного флоту класу Aframax у світі, з кожним судном, здатним перевозити до 700 тисяч барелів нафти. За даними Clarkson Research Services Ltd., російська компанія активно використовує ці судна для забезпечення нафтових постачань на світові ринки, попри санкції.

Додатково повідомляється, що ці танкери змінили прапори з Габону на російські, що підвищує контроль Москви над їх використанням. Bloomberg зазначає, що принаймні чотири танкери під прапором Габону  перейменовано і перейшли під російський прапор.

Також відомо, що судна часто змінюють назви після потрапляння під санкції, щоб уникнути виявлення за списками в санкційних базах даних, однак їх можна ідентифікувати за унікальними номерами, зареєстрованими в Міжнародній морській організації.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.