Росіяни подали до України запити про понад 50 тисяч зниклих безвісти солдатів армії РФ
Джерело: АрміяInform
Росіяни подали до українського проєкту “Хочу найти” заявки про понад 50 тисяч безвісти зниклих військових армії РФ.
За словами керівника секретаріату Координаційного штабу Богдана Охріменка, спершу на телефонну лінію “Хочу жить” почали звертатися родичі безвісти зниклих російських солдатів. Спочатку для цього виділили телефонну лінію, “а потім зрозуміли, що це – окремий проєкт, і він досить масштабний”.
“Сьогодні ми можемо констатувати, що кількість безвісти зниклих, стосовно яких ми отримали запити, – понад 50 000 росіян. І це тільки ті, які не бояться звертатися до нас”, – розповів Охріменко.
За підрахунками Координаційного штабу, у росіян загалом є понад 100 тисяч безвісти зниклих, і це не враховуючи тих, про кого вже відомо, що вони загинули.
За словами Охріменка, завдяки проєкту “Хочу найти” тепер можна в цифрах показати світовій спільноті, як саме організована робота у РФ із громадянами своєї країни, що вони не зацікавлені в тому, аби визнавати їх загиблими, щоб виплачувати відповідну грошову підтримку для свого населення.
“Їм вигідно вважати військових безвісти зниклими. Командири продовжують за них отримувати грошове забезпечення. Родині нічого не надходить”, – додав він.
- За два роки проєкт “Хочу жить”, завдяки якому російські військові можуть добровільно здатись в полон, отримав 40 157 звернень. Їхня кількість продовжує зростати, попри протидію з боку російських спецслужб.
Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.
Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.
У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.
У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.
Сполучені Штати вперше погодилися спорядити Ізраїлю одну з найпотужніших неядерних бомб — MOAB, відому як “матір усіх бомб”. Це рішення ухвалив президент Дональд Трамп, продовжуючи свою жорстку політику на Близькому Сході.