Росіяни подвоїли кількість ракетоносіїв у Чорному морі – ВМС ЗСУ
Джерело: пресслужба ВМС ЗСУ
Станом на 21 серпня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває шість ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 12 ракет.
Тоді як в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Натомість у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 16 суден;
- до Чорного моря – 5 суден, з них одне продовжило рух з протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом минулої доби ворог завдав 29 авіаційних ударів та здійснив 43 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань зазнали житлові будинки, будівля навчального закладу та інша цивільна інфраструктура.
Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- У напрямку південно-східніше Роботиного Запорізької області Сили оборони мали успіхи. Нині триває планова бойова робота.
- Протягом минулого тижня Сили оборони звільнили ще 3 кв. км на південному флангу довкола Бахмута. На півночі міста російські військові не залишають спроб вибити ЗСУ із зайнятих позицій.
- Українська армія випробувала різні підходи у контрнаступі, який вона розпочала 4 червня, але тільки зараз до неї приходить розуміння, що насправді працює.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.