Росіяни посилили атаки на кількох ділянках фронту – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, російські окупаційні війська посилили атаки на різних ділянках фронту.

Зокрема війська РФ продовжили та посилили атаки на Роботине (Запорізька область), який українські воїни звільнили влітку 2023 року. З того часу селище перебуває на лінії фронту.

Розвідники зауважили, що під час літнього контрнаступу війська РФ – зокрема 58-а загальновійськова армія РФ та десантні війська РФ – зазнали великих втрат.

“Однак нижчий оперативний темп з того часу і тривалі зусилля росіян щодо вербування, ймовірно, дозволили російським силам на цій осі відновитись”, – мовиться у звіті.

Фахівці резюмували, що російські окупаційні війська за останній тиждень посилили атаки на кількох ділянках фронту з метою розтягнути українські сили.

  • На Авдіївському напрямку противник знову спробує виконати наступальні дії, використовуючи невеликі штурмові групи. За даними командувача, українські захисники відбили дев’ять атак поблизу Ласточкиного, Сєверного, Первомайського та Невельського.
  • За словами аналітиків, через затримки західних партнерів з наданням військової допомоги Україні росіянам вдалося розпочати наступальні операції одразу на кількох ділянках фронту.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.