Росіяни посилюють гуманітарну кризу на ТОТ – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву
Російські війська свідомо спричинили та посилюють гуманітарну кризу на тимчасово захоплених територіях України. Так ворог прагне зробити місцеве населення залежним від окупаційних адміністрацій.
З початку тимчасової окупації у регіонах відбувається зростання цін на товари, особливо продовольчі. Окрім цього, фіксується зниження обертів виробництва та продажу продукції виробленої на підприємствах, які контролює противник.
Водночас на Донеччині спостерігається ускладнена ситуація відносно забезпечення прісною водою, а внаслідок так званих “мобілізаційних” заходів, ворог отримав неминучий дефіцит робочої сили.
У ЦНС зауважили, що наразі складна безпекова ситуація та знищена інфраструктура є додатковим фактором, що спонукає місцеве населення переміщатися в глибину ТОТ з подальшою так званою “евакуацією” на територію РФ. Також українців змушують отримувати паспорт ворога задля права на “соціальну допомогу”.
- Росіяни мають намір звозити сміття з території РФ на ТОТ – ЦНС.
- На ТОТ російські солдати продовжують грабувати цивільне населення. Зокрема окупанти забирають у мешканців урожай зернових, аби вивезти його до РФ.
- Росія продовжує незаконно інтегрувати тимчасово окуповані території в своє інформаційне середовище.
- Намагаючись уникнути оприлюднення воєнних злочинів, росіяни вимикають мобільний зв’язок на ТОТ.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.