Росіяни посилюють гуманітарну кризу на ТОТ – ЦНС

Джерело: Центр національного спротиву

Російські війська свідомо спричинили та посилюють гуманітарну кризу на тимчасово захоплених територіях України. Так ворог прагне зробити місцеве населення залежним від окупаційних адміністрацій.

З початку тимчасової окупації у регіонах відбувається зростання цін на товари, особливо продовольчі. Окрім цього, фіксується зниження обертів виробництва та продажу продукції виробленої на підприємствах, які контролює противник.

Водночас на Донеччині спостерігається ускладнена ситуація відносно забезпечення прісною водою, а внаслідок так званих “мобілізаційних” заходів, ворог отримав неминучий дефіцит робочої сили.

У ЦНС зауважили, що наразі складна безпекова ситуація та знищена інфраструктура є додатковим фактором, що спонукає місцеве населення переміщатися в глибину ТОТ з подальшою так званою “евакуацією” на територію РФ. Також українців змушують отримувати паспорт ворога задля права на “соціальну допомогу”.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.