Росіяни прагнуть перехопити ініціативу на фронті до президентських виборів в РФ – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські армійці, ймовірно, розпочали наступальні операції на кількох ділянках фронту в період найскладнішої погоди осінньо-зимового сезону. У такий спосіб загарбники намагаються перехопити й утримати ініціативу до виборів президента Росії в березні 2024 року.

За даними аналітиків, окупанти ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні, зокрема вздовж кордону Харків-Луганська область, поблизу Бахмута та в напрямку Авдіївки. Окрім того, російські підрозділи здійснюють безперервні наземні атаки в західній Запорізькій області.

“Нинішній темп бойових дій на всій лінії фронту в Україні загалом узгоджується з постійною оцінкою ISW про те, що російські сили намагаються відновити ініціативу на театрі бойових дій щонайменше з середини листопада 2023 року”, – йдеться в огляді.

Зазначено, що останні офіційні заяви українських військових також вказують на те, що російським військам вдалося захопити ініціативу вздовж кордону Харків-Луганська область, поблизу Бахмута та вздовж осі Авдіївка-Донецьк, тоді як українські сили зберігають ініціативу в ключових районах півдня України.

При цьому фахівці наголосили, що російські бойовики доклали спільних зусиль, щоб відновити ініціативу і розпочати наступальні операції в період найскладніших погодних умов для механізованих наступальних операцій восени.

Як пояснили в ISW, росіяни, ймовірно, вирішили спробувати відновити ініціативу під час такої поганої погоди, тому що українські сили позбавили загарбників можливості відновити ініціативу та вести наступ у літній період, коли погода була набагато сприятливішою для військових операцій.

Занепокоєність Росії майбутнім українським контрнаступом ще до початку українського контрнаступу на початку червня 2023 року тримала російські сили на півдні України в першій половині 2023 року в обороні, позбавляючи їх можливості переслідувати наступальні можливості на півдні в цей період, йдеться в матеріалі.

Протягом останніх кількох тижнів росіяни продовжували наступальні операції вздовж кордону Харківсько-Луганської області, попри сніг, мороз і багнюку на сході України, і здійснювали безперервні наземні атаки в західній Запорізькій області.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.