Росіяни прослуховують населення на ТОТ – ЦНС

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву попередили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни збільшили кількість обладнання для прослуховування приватних розмов місцевих мешканців.

Зауважується, що мовиться як про обладнання для прослуховування розмов на вулиці (шляхом запису у закладах, зупинках), так і прослуховування телефонних дзвінків. Останні прослуховуються або в автоматичному режимі за ключовими словами, так й в ручному режимі у випадку “нелояльних мешканців”.

Окрім цього, росіяни вкотре провели низку рейдів по житлових будинках Херсонщини, під час яких проводили допити місцевих та перевіряли документи та мобільні телефони.

У ЦНС наголосили, що всі учасники таких рейдів будуть визначені й притягнуті до відповідальності.

Стало відомо, що до тимчасово окупованих міст прибувають нові загони російських каральних органів з метою посиленого пошуку представників українського підпілля.

Зокрема фіксується прибуття екіпажів поліції та посилених загонів росгвардійців на тимчасово окуповані території. Кураторство над усіма підрозділами отримало російське ФСБ.

Відповідно до звіту ООН, з 2014 року на тимчасово окупованій території АР Крим насильницько зникли 104 проукраїнських активісти.

Російські окупанти закрили майже 80% українських медіа та через репресивну політику РФ лише 0,1% студентів навчаються українською мовою. Також за період російської окупації вдвічі знизилася кількість релігійних організацій, зареєстрованих у Криму.

  • У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованій території АР Крим представники російських військ продовжують політику спрямовану на мілітаризацію українських дітей.
  • 26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.
  • У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України роз’яснили, як діяти мешканцям ТОТ під час проведення так званих “виборів” президента РФ.
  • Раніше у Держприкордонслужбі повідомили про намір російських окупантів одразу після так званих “виборів” мобілізувати до 300 тисяч українських громадян на тимчасово нових окупованих територіях.
  • У Центрі національного спротиву повідомили про активну розбудову росіянами мережі закладів мілітаризація українських підлітків на тимчасово окупованих територіях.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.