Росіяни просунулися на північний захід від Бахмута – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російським підрозділам вдалося просунутися на південний схід від Богданівки (на північний захід від Бахмута), а також відбити позицію на південь від Роботиного.

Також геолокаційні зображення показують, що противник просунувся на захід від Кремінної на тлі позиційних боїв, що продовжуються, уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кременна.

Окрім того, позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на захід від Кремінної в районі Тернів, Ямполівки та Торського; на південь від Кремінної в районі Білогорівки.

За словами представника української бригади, що діє на Куп’янському напрямку, загарбники продовжують перекидати у цей район новий персонал та техніку для проведення ротацій на тактичному рівні та поповнення втрат.

Як йдеться у звіті, російські сили нещодавно просунулися в районі Бахмута станом на 17 лютого. Зокрема відео з геолокацією, опубліковане 17 лютого, свідчить, що ворог просунувся на південний схід від Богданівки (на північний захід від Бахмута).

Водночас позиційні бої тривали у районі Богданівки та Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки; на південь від Бахмута в районі Південного та Нью-Йорка.

Обмежені позиційні бої тривали на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського.

У Генштабі ЗСУ повідомили про обмежені позиційні бої в районі Донецько-Запорізького кордону недалеко від Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки) та Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) 17 лютого.

Відео з геолокацією, опубліковане 17 лютого, демонструє, що російські війська відбили позицію на південь від Роботиного.

Деякі російські блогери спростували заяви про активізацію наступу поблизу Роботиного, зазначивши, що армія РФ лише посилила авіацію та артилерію, а не наземні атаки.

Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська провели безуспішні атаки поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного).

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.