Росіяни просуваються на кількох напрямках – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Сватового та на південний захід від Авдіївки. Загарбники продовжували активний наступ у районі Часового Яру.

За даними аналітиків, українські сили нещодавно відновили позиції поблизу Липців, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Бої тривали під Липцями, на північ від Липців біля Глибокого і на схід від Липців біля Лук’янців і Нескучного.

26 травня російські війська продовжували наступ у районі Вовчанська, проте підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Також тривали бої в межах Вовчанська та на захід від Вовчанська біля Стариці.

Як йдеться у звіті, ворог нещодавно просунувся на північний захід від Сватового та продовжив наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове 26 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до південно-східної Іванівки. Росіяни також продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська.

26 травня російські підрозділи продовжували наступальні дії в районі Кремінної, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Окупанти наступали на північний захід від Кремінної в районі Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Також 26 травня противник продовжував наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські блогери стверджували, що російські війська захопили гуртожиток, кілька багатоповерхових будинків і продовжили просування вулицею Зеленою в мікрорайоні Канал.

26 травня російські війська продовжили штурм у районі кордону Донецько-Запорізької області, зокрема на південний схід від Великої Новосілки поблизу Володимирівки та на південь від Великої Новосілки поблизу Урожайного та Старомайорського. На заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої точилися поблизу Роботиного, Вербового, Малої Токмачки та біля Новоандріївки.

26 травня тривали позиційні бої на лівобережжі Херсонщини, зокрема під Кринками. Речник Південного оперативного командування ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що українські сили утримують обмежений тактичний плацдарм у Кринках, але матеріально-технічне забезпечення через Дніпро ускладнене.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.