Росіяни розгортають новосформовану десантну дивізію на Херсонщині – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

За даними британських розвідників, РФ ймовірно, вперше почала розгортання новосформованої 104-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії в Україні.

Найімовірніше, що дивізію розгортають на ТОТ Херсонської області, додали фахівці.

Розвідники нагадали, що у серпні цього року глава міноборони РФ Сергій Шойгу повідомив про наміри відновити 104-у гвардійську повітряно-десантну дивізію, яку ще у 1998 році скоротили до бригадного формування.

Підпорядковані підрозділи 104-ї дивізії ймовірно включають 337-й полк і 52-гу артилерійську бригаду.

З відновленням 104-ї дивізії, загальна кількість дивізій у бойовому порядку десантних військ РФ зросте до п’яти.

Водночас розвідники припускають, що новосформована дивізія, найімовірніше, буде погано навчена та не відповідатиме стандартам десантних військ.

“Дивізія майже напевне буде під пильним наглядом російського генерала Михайла Теплінського, який відповідальний за бойові дії на Херсонщині та є головнокомандувачем дістаних військ РФ”, – резюмували розвідники.

  • В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.