Росіяни розстріляли 16 українських військовополонених на Покровському напрямку
Джерело: Офіс Генпрокурора
Офіс Генпрокурора повідомив про початок розслідування розстрілу 16 українських військовополонених на Покровському напрямку. Це наймасовіший відомий випадок розстрілу українських військовополонених на лінії фронту.
1 жовтня 2024 року у Телеграм-каналах з’явилась інформація про ймовірний розстріл представниками армії РФ 16 українських військовослужбовців. За даними медіа, черговий воєнний злочин російська армія вчинила в районі сіл Миколаївка і Сухий Яр Покровського району.
На оприлюдненому відео зафіксовано, як під контролем ворога військовослужбовці ЗСУ, взяті у полон, вийшли з лісопосадки. Після того, як вони вишикувались в шеренгу, окупанти умисно відкрили по них вогонь на ураження. Поранених, які подавали ознаки життя, добили впритул автоматною чергою.
Такі дії є цинічним і грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікуються як тяжкий міжнародний злочин. Це наймасовіший відомий випадок страти українських військовополонених на лінії фронту. І це ще одне свідчення того, що вбивства та катування полонених — не випадковість, а цілеспрямована політика російського військового та політичного керівництва, – наголосив Генеральний прокурор Андрій Костін
Нині проводяться заходи щодо перевірки опублікованого матеріалу. Розпочато слідчі і розшукові дії, спрямовані на встановлення усіх обставин вказаного злочину.
Своєю чергою, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що це аж 16 солдатів, котрі, відповідно до Женевських конвенцій, повинні були мати захист від сторони, яка бере у полон.
Однак країна-нелюд вчергове порушила МГП та Женевські конвенції і з новими масштабами вдається до страт військовополонених. Вкотре виконую свою місію і як Омбудсман України повідомляю листами про черговий російський злочин ООН та МКЧХ! Системність злочинів над українськими військовополоненими має бути припинена, а ті, хто це вчиняв – понести відповідальність! – наголосив він.
- У мережі поширюються розміщені російськими окупантами кадри зі спотвореним від наруги та катувань тілом, ймовірно воно належить українському військовополоненому. У зв’язку з черговим доказом порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець терміново звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ) та Організації об’єднаних націй (ООН).
- Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.
- Спеціальна доповідачка ООН з питань тортур Еліс Джилл Едвардс заявила, що катування російськими офіцерами українських цивільних осіб і військовополонених досягли такого рівня, що це явно систематична політика, схвалена державою.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.