Росіяни розстріляли українських військовополонених у Нью-Йорку на Донеччині — омбудсман

Джерело: Дмитро Лубінець у телеграмі

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про черговий випадок воєнного злочину російських військ — розстріл беззбройних українських військовослужбовців у Нью-Йорку, що на Донеччині.

Лубінець зазначив, що останнім часом у соціальних мережах все частіше з’являються відео з імовірними розстрілами українських військових, які здаються в полон. Одне з таких відео, на якому російські військові, ймовірно, страчують українських полонених, було опубліковане в Інтернеті сьогодні.

Омбудсмен закликав міжнародну спільноту фіксувати подібні порушення, які є порушенням Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими та міжнародного гуманітарного права. Лубінець зазначив, що він регулярно направляє відповідні звернення до Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Він також наголосив, що такі дії є неприпустимими порушеннями прав людини. Ще Лубінець підкреслив, що подібна поведінка російських військових толерується їхнім вищим керівництвом. За його словами, кожен випадок повинен бути зафіксований і розслідуваний, а винні — покарані.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.