Росіяни стали «засипати» боєприпасами завод у Вовчанську після його звільнення — речник
Джерело: телемарафон
Після звільнення Вовчанського агрегатного заводу силами Головного управління розвідки МОУ — російські війська активно завдають по ньому ударів, використовуючи широкий спектр озброєння.
Речник оперативно-тактичного угруповання “Харків”, полковник Віталій Саранцев наголосив, що ситуація на Харківському напрямку залишається складною. Противник продовжує штурмові дії, особливо у районі Вовчанська, де бої залишаються найінтенсивнішими.
Після звільнення Вовчанського агрегатного заводу, цей об’єкт став основною ціллю для російських військ. Як зазначив Саранцев, хоча завод не є важливою тактичною позицією для ворога, його втрата завдала сильного удару по іміджу російських сил.
Через це окупанти намагаються знищити завод, використовуючи важку вогнеметну систему ТОС-1А та скидаючи керовані авіабомби (КАБи), діючи за своєю стандартною тактикою – знищувати те, що не змогли утримати.
Ситуація у Вовчанську залишається однією з найскладніших у регіоні.
- Станом на 29 вересня оперативна ситуація на Харківському напрямку залишається складною. Сили оборони України продовжують стримувати натиск російських окупаційних військ.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.