Росіяни стягують резерви у межах підготовки до нових штурмів на Луганщині – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські підрозділи стягують резерви в районі Кремінної і готуються до нових штурмів поблизу Невського та Білогорівки в Луганській області.

За даними аналітиків, станом на 6 січня російські та українські війська продовжували активні бої вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

Зокрема, позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки та Іванівки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південь від Кремінної біля Діброви та Серебрянського лісництва.

Водночас 6 січня українські та російські війська продовжили бойові дії поблизу Бахмута, але жодних підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.

Окрім того, позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута на позиціях на захід від Соледару; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Хромового; на південний захід від Бахмута на позиціях біля Андріївки, на північний захід від Кліщіївки та на північ від Курдюмівки.

Як йдеться у звіті, 6 січня українські та російські війська продовжили бойові дії поблизу Авдіївки, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.

Тоді як на ділянці кордону Донецько-Запорізької областей тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту також не зафіксовано.

За даними Генштабу ЗСУ, українським підрозділам вдалося відбити російські атаки на південь від Новодарівки (на південний захід від Великої Новосілки).

Низка російських блогерів 6 січня опублікували кадри, на яких, як повідомляється, 218-й танковий полк РФ нібито діє поблизу Приютного. Міністерство оборони Росії стверджувало, що в цьому районі також діють підрозділи 1-го корпусу так званої армії “ДНР”.

Своєю чергою, українські сили продовжують обороняти свої позиції в Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.