Росіяни в Маріупольському драмтеатрі влаштовують шоу у величезних кокошниках

Джерело: Аліна Алімова/Facebook
В Маріупольському драматичному театрі, який у 2022 році бомбардували окупанти, росіяни поставили шоу “Аленький цветочек” (“Червоненька квіточка”) на основі російської казки.
Про прем’єру постановки в тимчасово окупованому Маріуполі розповіла російська художниця-постановниця Аліна Алімова. Українці в коментарях стали обурюватись й називали це танцями на кістках. На момент написання матеріалу допис Алімової став недоступний.

Джерело: Аліна Алімова/Facebook
“Прем’єра!!! “Червоненька квіточка” в Маріупольському драматичному театрі
П’єса Анна Богачова
Режисерка-постановниця Анна Башенкова
Художниця-постановниця Аліна Алімова
Хореографка Ірина Корнєєва
Композитор Роман Сарнатський
Художник зі світла Дмитро Зименко
Спасибі найкрутішій команді, майстерням:
Костюми — майстерні “Так-от” Олексій Миколайович Вікторов, Тетяна Кулікова
Декорації — майстерні “Декарт” Лев Сосков, Віктор Девятков
Спасибі Маріупольському театру, театру Націй і Євгену Віталійовичу Миронову“, – написала Алімова й додала фото з шоу.

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook

Джерело: Аліна Алімова/Facebook
Нагадаємо, 16 березня 2022 року, російські військові скоїли один з найбільших воєнних злочинів в Україні – бомбардування Маріупольського драмтеатру, де ховались сотні мирних мешканців, зокрема й діти.

Джерело: Reuters
Будівля театру використовувалась мешканцями як бомбосховище. Досі невідомо, скільки точно осіб перебувало у приміщенні. За різними оцінками, там могло бути від 500 до 1200 мирних маріупольців.
Поруч з драмтеатром містяни зробили великий напис “ДЕТИ”, аби будівля не піддавалась обстрілам. Однак це не зупинило російських військових, які вранці 16 березня завдали авіаударів по драмтеатру двома надпотужними (імовірно, 500-кілограмовими) авіабомбами.
Скільки маріупольців стали жертвами воєнного злочину росіян достеменно невідомо й досі.
- Ірландський актор Джек Глісон, який зіграв Джоффрі Баратеона в серіалі “Гра престолів”, прочитав уривок із щоденника 9-річного Єгора Кравцова з Маріуполя.
- У тимчасово окупованому Маріуполі загарбники планують встановити монумент “Маріуполь – місто військової слави”, який має стати символом прославлення окупації.
- Окупанти не мають наміру відновлювати “Азовсталь” у Маріуполі. Замість цього вони планують створити там центр розваг.
- Російські окупанти продовжують зводити нову будівлю театру, намагаючись приховати сліди своїх воєнних злочинів. За їхніми заявами, обсяг виконаних робіт вже досяг 65%, а завершити будівництво планують до кінця 2025 року.
СБУ затримала інформатора ФСБ у Харківській області, який готував прорив російських ДРГ на північ Харківщини.
Державний секретар США Марко Рубіо у середу, 28 травня, провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, під час якої закликав російського дипломата до “конструктивного, добросовісного діалогу з Україною”.
У російському Ставрополі внаслідок підриву гранати загинуло двоє осіб. Один з них – російський майор Заур Гурцієв, який воював проти України, зокрема керував авіаударами по Маріуполю.
В Одесі 10-річний хлопчик зазнав ураження струмом після того, як виліз на дах потягу. Дитину госпіталізовано.
Вранці 29 травня російські війська завдали удару керованими авіабомбами по селу Верхня Терса Пологівського району Запорізької області. Під завалами зруйнованих будинків є люди.