Росіяни відновили обстріли портів, аби знизити експортний потенціал України – міністр
Джерело: Олексій Кулеба/Телеграм
10 жовтня міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба пояснив, що російські війська відновили та посилили обстріли портової інфраструктури України, аби знизити експортний потенціал нашої країни.
Ціллю росіян є цивільні судна та зерносховища.
Мета цих атак – зниження нашого експортного потенціалу. Мова про свідоме провокування продовольчої кризи у тих частинах світу, які прямо залежать від постачання українського зерна. Цілями ворожих обстрілів у першу чергу є порти, цивільні судна та зерносховища, – наголосив міністр.
За три місяці ворожі війська здійснили майже 60 таких атак. Їх наслідком стало пошкодження та знищення майже 300 об’єктів портової інфраструктури, 177 транспортних засобів та 22 цивільних суден.
Зокрема постраждали 79 цивільних. Серед них працівники портів, логістичних компаній та екіпажу суден.
Кожен воєнний злочин задокументували правоохоронці. І РФ відповідатиме за кожну атаку проти цивільних, людяності та міжнародного права, – додав очільник відомства.
Він також наголосив, що зі свого боку світ має відповідно реагувати на ці атаки, адже наслідки обстрілів відчутні не лише для України. У першу чергу це позначається на державах Глобального Півдня та Європи. Понад 40 держав сьогодні отримують наше зерно – серед них Єгипет, Лівія, Туніс, Алжир, Китай, В’єтнам, Індонезія, Іспанія, Туреччина, Нідерланди.
- У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.
- Голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що ввечері 7 жовтня російські війська вдарили по Одесі балістичними ракетами.
- Аналітики ISW оцінили, коли можуть припинитись наступальні операції військ РФ в Україні.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.