Росіяни вперше застосували ударний БпЛА «Герань-5»
Джерело: ГУР
За даними розвідки, російські окупанти вперше застосували ударний безпілотний літальний апарат “Герань-5”.
Сталось це на початку 2026 року під час комбінованих повітряних атак проти України.
“Безпілотник має довжину близько 6 метрів та розмах крил до 5,5 метра. На відміну від попередніх модифікацій лінійки “Герань”, апарат виконаний за нормальною аеродинамічною схемою. Водночас більшість ключових вузлів та компонентів уніфіковані з іншими зразками цієї серії“, – вказують в ГУР.
Зокрема, встановлено використання 12-канальної системи супутникової навігації “Комета”, трекеру на базі мікрокомп’ютера Raspberry та 3G/4G модемів, а також реактивного двигуна Telefly, аналогічного до того, що застосовується на БпЛА “Герань-3”, проте з більшою тягою.
Маса бойової частини становить близько 90 кг, заявлена дальність ураження – близько 1 000 км.
Як і у випадку з попередніми “геранями”, цей БпЛА складно вважати власною розробкою російської федерації. Зафіксовано суттєву конструктивну та технологічну схожість з іранським безпілотником Karrar.
За наявною інформацією, противник також опрацьовує варіанти застосування “Герань-5” з авіаційних носіїв, зокрема літаків Су-25, аби збільшити дальність та здешевити використання. Окремо розглядається можливість оснащення апарата ракетами класу “повітря-повітря” Р-73 для протидії українській авіації.
Фахівці Головного управління розвідки вже досліджують зразки, застосовані ворогом. Детальний аналіз конструкції, складових елементів та електронної компонентної бази обіцяють оприлюднити найближчим часом на порталі War&Sanctions.
- Уночі 11 січня (з вечора 10 січня) російські окупанти випустили по Україні 154 ударні БпЛА. Більшість ворожих цілей вдалось знешкодити.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.