Росіяни з липня знищили 280 тисяч тонн українського зерна — FT

Джерело: Financial Times

Після того, як у липні росіяни односторонньо вийшли з “зернової угоди”, вони знищили 280 тисяч тонн українського зерна. У 2024 році експорт збіжжя може скоротитися вдвічі у порівнянні з минулим роком, приблизно до 35 млн тонн, прогнозує виконавчий директор “Кернел” Євген Осипов.

Останні два місяці поспіль Росія активно атакує низку південних портів України, залучаючи дрони і ракети. Росіяни прагнуть зруйнувати економічну інфраструктуру України та альтернативні експортні шляхи.

Протягом останнього року Україна експортувала близько 35 мільйонів тонн зерна через Дунай. Також спільне залізничне вантажне перевезення через Європу забезпечило життєво важливу економічну підтримку для країни.

Планується надалі розширювати потужності Дунаю.

“Перевага Дунаю в тому, що тут є безліч місць для навантаження, а інфраструктуру розподілено. Це також означає, що Україна не танцює під дудку Росії”, – зауважив генеральний директор “Нібулона” Андрій Вадатурський.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.