Болгарія планує скасувати заборону на імпорт українського зерна
Джерело: Forbes Bulgaria
В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
Остаточне рішення буде прийнято на пленарному засіданні.
Десять членів комітету проголосували “за” проєкт рішення, четверо були “проти”, двоє утрималися.
У проєкті позиції Болгарії йдеться, що країна не підтримує продовження після 15 вересня надзвичайного заходу щодо заборони імпорту до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України та доручено Раді міністрів вжити необхідних заходів для висловлення цієї позиції.
Румунія та Угорщина вимагають від Єврокомісії продовжити заборону на імпорт українського зерна принаймні до кінця року.
У Польщі заявили, що в односторонньому порядку ухвалять рішення про заборону імпорту українського зерна після 15 вересня.
Тим часом Україна оголосила, що готова звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою вимагати від Польщі компенсації через їхнє рішення продовжити заборону на імпорт українського зерна.
- Міністр економічного розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буду заявив, що країна планує продовжити заборону на імпорт українського продовольства після 15 вересня. Польща вже готує відповідний проєкт рішення.
- Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що п’ять країн ЄС, де до 15 вересня діє заборона на імпорт українського збіжжя (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія), мають різні погляди на продовження заборони на імпорт українського агропродовольства.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.
У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.
Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.
Під час контролю на пункті пропуску “Крощенко” у Польщі прикордонники виявили, що українець перевозив у багажнику свого авто живого крокодила.
Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.