Болгарія планує скасувати заборону на імпорт українського зерна

Джерело: Forbes Bulgaria

В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.

Остаточне рішення буде прийнято на пленарному засіданні.

Десять членів комітету проголосували “за” проєкт рішення, четверо були “проти”, двоє утрималися.

У проєкті позиції Болгарії йдеться, що країна не підтримує продовження після 15 вересня надзвичайного заходу щодо заборони імпорту до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини насіння пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України та доручено Раді міністрів вжити необхідних заходів для висловлення цієї позиції.

Румунія та Угорщина вимагають від Єврокомісії продовжити заборону на імпорт українського зерна принаймні до кінця року. 

У Польщі заявили, що в односторонньому порядку ухвалять рішення про заборону імпорту українського зерна після 15 вересня.

Тим часом Україна оголосила, що готова звернутися до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою вимагати від Польщі компенсації через їхнє рішення продовжити заборону на імпорт українського зерна.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.

У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.

Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.

Під час контролю на пункті пропуску “Крощенко” у Польщі прикордонники виявили, що українець перевозив у багажнику свого авто живого крокодила.

Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.