Росіяни заявили про відновлення наступу на Сіверському напрямку – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Російські війська зосереджуються на наступальних діях на Лиманському напрямку, при цьому знижуючи темпи наступальної операції на Куп’янському напрямку. Також загарбники заявили про відновлення наступу на Сіверському напрямку.

За даними аналітиків, 30 березня позиційні бої тривали на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої точилися поблизу Синьківки, Тернів і Білогорівки. Речник українського загону, що діє на Куп’янському напрямку, заявив, що ворог продовжує зосереджуватись на наступальних діях на Лиманському напрямку, а останніми тижнями знизили темпи наступальних дій на Куп’янському напрямку.

Він також додав, що нині окупанти проводять поповнення та ротацію невизначених деградованих підрозділів, які брали участь у наступальних операціях на Куп’янському напрямку перед виборами президента Росії 17 березня. Речник уточнив, що російські армійці прагнуть вийти на адмінмежі Луганської області на Лиманському напрямку та східний берег річки Оскіл на Куп’янському напрямку.

Російські джерела стверджували, що нещодавно противник відновив наступ на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) і здобули ще не підтверджені територіальні завоювання. За словами російських військових блогерів, загарбники просунулися майже на один кілометр углиб на південний схід від Роздолівки (на південний захід від Сіверська) і отримали сім квадратних кілометрів території.

Міністерство оборони Росії продовжувало заявляти, що російське Південне угруповання військ захопило Іванівське (на захід від Бахмута), але ISW нині не знайшов візуальних доказів, які б підтверджували ці заяви. Позиційні бої тривали в районі Богданівки, Часового Яру та в межах Іванівського, Кліщіївки, Андріївки та Нью-Йорка.

Водночас 30 березня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але не призвели до жодних підтверджених змін на лінії фронту. Позиційні бої тривали в районі Красногорівки та Георгіївки, Побєди, Новомихайлівки та Водяного. Також в районі кордону Донецько-Запорізької області тривали позиційні бойові дії, жодна зі сторін не просувалась. Позиційні бої тривали біля Старомайорського та Приютного.

Як йдеться у звіті, 30 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що на Оріхівському напрямку російські війська завдали шість авіаударів 15 плануючими бомбами.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.