Росію виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО
Джерело: Володимир Зеленський/Twitter
15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що Росію, вперше в історії, виключили з Виконавчої ради ЮНЕСКО.
Уперше в історії Росія була виключена з Виконавчої ради ЮНЕСКО. Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль Росії лише слабшатиме, — мовиться у дописі глави держави.
For the first time in history, Russia has been ousted from the UNESCO Executive Board. The era of Russian influence is over, and rightly so: Russian terrorists have no place at the head of significant international bodies. Russia’s international role will only continue to weaken.
— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) November 15, 2023
Довідка. Виконавча рада ЮНЕСКО – один з головних органів організації спільно з Генеральною конференцією та Секретаріатом. Налічує 58 членів. Основні обов’язки ради визначені Статутом ЮНЕСКО. Виконавча рада збирається двічі на рік. Голову обирають з-поміж представників держав-членів.
- У квітні 2022 року РФ виключили з провідного правозахисного органу ООН після того, як війська РФ вдерлися в Україну.
- Місія ЮНЕСКО розпочала роботу в Чернігові, аби оцінити пошкодження, завдані пам’яткам культурної спадщини внаслідок російських ракетних атак.
- Місія ЮНЕСКО готує звіт про наслідки ракетних ударів по всесвітній спадщині в Одесі. Надалі інформацію залучать під час зустрічі країн-учасниць Гаазької конвенції у грудні, її можуть використати як доказ у міжнародних судах.
- ЮНЕСКО заявила, що станом на 26 липня в Україні зафіксували пошкодження 274 культурних об’єктів від початку повномасштабного вторгнення Росії. Найбільше таких зафіксували у Донецькій (78) та Харківській областях (55).
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.