Розгортання чеченського батальйону «Ахмат» у Бахмуті навряд чи посилить бойову здатність військ РФ – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни зреагували на заяву глави Чечні Рамзана Кадирова про розгортання його батальйону “Ахмат” у Бахмуті. Однак на думку експертів, поява чеченського батальйону у Бахмуті не підсилить війська РФ, оскільки раніше “Ахмат” не показав жодних результатів на інших напрямах фронту.
9 липня Кадиров заявив, що командир спецназу “Ахмат” Апті Алаудінов нещодавно відвідав “Ахмат-спецназ” поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і що російські війська нещодавно вирішили перекинути “Ахмат-спецназ” на Бахмутський напрямок, що нібито демонструє довіру Генштабу РФ до бойових здатностей чеченського батальйону.
Своєю чергою командир українського батальйону, який діяв на бахмутському напрямку, заявив 10 липня, що український особовий склад поки що не зустрічав підрозділів “Ахмата” поблизу Бахмута.
6 липня російське джерело стверджувало, що “бородаті горяни” фотографувалися біля вітального знаку Бахмутського району, ймовірно, натякаючи на те, що чеченські сили прибули в район Бахмута з пропагандистською метою.
Фахівці нагадали, що 31 травня Кадиров заявив, що спецназ “Ахмат” взяв на себе відповідальність за російський наступ із захоплення Мар’їнки на південний захід від Донецька.
Кадиров також розгорнув спецназ “Ахмат” у прикордонних районах Бєлгородської області для захисту від усіх обмежених російських проукраїнських рейдів через кордон.
ISW спостерігав, як елементи спецназу “Ахмат” воюють біля Білогорівки на південь від Кремінної та діють у Запорізькій області.
Раніше Кадиров стверджував, що в Україні діють 7000 чеченських військовослужбовців, а в російській армії загалом є 70 000 активних чеченців.
Зважаючи на всі заяви Кадирова, фахівці дійсшли висновку, що якщо “Ахмат” розгорнуто на 5-ти різних напрямках фронту, цілком ймовірно, що кожному угрупованню не вистачає значної кількості живих сил і вона забезпечує обмежені бойові можливості для поточних російських операцій на кожному з ділянок.
“Ахмат” нібито веде бої в Мар’їнці понад місяць і досі не досягнув значних проривів, які вони обіцяли.
Сили “Ахмата” також брали участь у російських наступальних операціях на південь від Кремінної принаймні з лютого 2023 року, при тому, що російські просування в цьому районі були аналогічними.
Таким чином, зауважили експерти, видається малоймовірним, що спецназ “Ахмат” зробить навіть тактично значний вплив у своєму передбачуваному розгортанні в районі Бахмута.
“Ймовірно, Кадиров просуває “Ахмат” як сильно залучену силу в Україні, щоб заслужити прихильність міноборони РФ та президента Росії Володимира Путіна. Незрозуміло, наскільки сили “Ахмата” залучені до російських операцій у кожному секторі, де вони, як повідомляється, розгорнуті, і Кадиров, можливо, навмисно захищає ці сили від боїв і деградації, намагаючись зберегти вплив, який надають ці воєнізовані структури”, – резюмували експерти.
- 10 липня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що вже протягом декількох днів у Бахмуті українські оборонці тримають під вогневим контролем входи, виходи та переміщення ворога містом.
- Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що українське військо має успіх на Бахмутському напрямку.
Часто, отримуючи офіційне сповіщення про зникнення близької людини безвісти, родичі зневірюються, вважаючи це фактично підтвердженням…
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.