Розслідування: польський власник Sinsay і Reserved підробив документи про вихід із ринку РФ

Джерело: Hindenburg Research

Розслідування американської інвестиційної дослідницької фірми Hindenburg Research показало, що польський ритейлер модного одягу LPP S.A., який володіє брендами Cropp, Mohito, Sinsay, House і Reserved, підробив документи про вихід з російського ринку і до цього часу працює там.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році РФ була найбільшим ринком LPP, який приносив близько 19,2% доходів від 553 магазинів. Та після початку війни компанія оголосила про вихід з ринку РФ, у червні того ж року заявивши, що продала свій бізнес неназваному “китайському консорціуму” за 382 мільйони доларів.

HR встановила, що покупцем була підставна компанія з Дубаю Far East Services, яка не розкрила інформацію про своїх власників і директорів.

Утім, навіть після цього загальний дохід LPP все одно зріс у 2022/23 фінансовому році – на 40,5%, що “практично нечуване в індустрії роздрібної торгівлі одягом”.

“Ми вважаємо, що LPP змогла досягти таких результатів, тому що продаж її російського бізнесу був повною фікцією”, – йдеться у розслідуванні.

Вказано, що Far East Services була зареєстрована лише за день до того, як LPP оголосила про продаж своїх російських активів, і не має жодних зв’язків з Китаєм. Колишній топменеджер LPP сказав HR, що угода була “ширмою, щоб приховати правду про відмову від продажу російських активів”, а російський бізнес усе ще “безпосередньо контролюється керівництвом LPP”.

Він додав, що директору і засновнику LPP Мареку Пєхоцькому “начхати на якусь війну між Росією та Україною”.

LPP заявила, що підтримуватиме покупця лише протягом “перехідного періоду”, але компанія продовжує продавати свій одяг у Росії. Так, колекції у російських офлайн-магазинах збігаються з онлайн-каталогами LPP, а коди продукції збігаються з кодами LPP. Згідно з аналізом штрих-кодів та імпортно-експортних документів, LPP передала провідну роль у ланцюгу постаяань підставним компаніям, щоб заплутати сліди постачань одягу в Росію.

“Ми підозрюємо, що LPP замаскувала свій фіктивний вихід з Росії за допомогою бухгалтерських маніпуляцій. Ми з’ясували, що понад дві третини зростання доходів у 2022/23 році, що становить 732 мільйони доларів або 20% від загального доходу, припадає на сегмент “Інші”, згідно з річним звітом LPP. У попередні три роки цей сегмент ніколи не становив більше 2% від загального доходу LPP”, – йдеться у розслідуванні.

Своєю чергою, LPP відкинули звинувачення, заявивши, що все написане є неправдою.

“Компанія не володіє бізнесом у РФ, а звіт, підготовлений Hindenburg Research, “є частиною організованої дезінформаційної атаки, яка готувалася протягом п’яти місяців і мала на меті знизити ціну акцій LPP”, – прокоментували там.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.