Розстріл українських військовополонених поблизу Роботиного: розпочато розслідування
Джерело: Офіс генпрокурора
За фактом розстрілу росіянами українських військовополонених поблизу Роботиного на Запоріжжі розпочато розслідування.
20 лютого в інтернеті було поширено відеозапис розстрілу російськими загарбниками трьох українських захисників, взятих у полон.
Подія відбулася 18 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області.
У відомстві наголосили, що вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.
- У 110 окремій механізованій бригаді пояснили, чому під час виходу з Авдіївки змушені були залишити важкопоранених військовослужбовців в укріпрайоні “Зеніт”. Командування домовилося з росіянами про евакуацію армійців, одначе ті порушили домовленість та розстріляли полонених.
- Служба безпеки за процесуального керівництва Донецької облпрокуратури розпочала досудове розслідування за фактами розстрілів беззбройних українських військовополонених в Авдіївці та Веселому.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.