Британська розвідка розкрила втрати серед російських генералів на війні в Україні

Джерело: Міноборони Великої Британії

Від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну щонайменше 6 російських командувачів були звільнені і 10 генералів загинули.

“Погана результативність ЗС РФ під час вторгнення в Україну дорого обійшлася російському військовому керівництву, що, ймовірно, призвело до звільнення щонайменше шести командирів з початку бойових дій у лютому 2022 року”, – мовиться у зведенні.

Йдеться, зокрема, про звільнення командувачів Східного та Західного військових округів Росії.

Так, генерала-полковника Олександра Чайка було звільнено з посади командувача Східного військового округу у травні 2022 року.

Генерал-полковник Олександр Журавльов, командувач Західного військового округу з 2018 року, був відсутній на святкуванні Дня ВМФ Росії в Санкт-Петербурзі 31 липня 2022 року, і, швидше за все, його замінив генерал-лейтенант Володимир Кочетков.

Генерал Олександр Дворніков був зміщений після отримання загального командування операцією в Україні, а генерал Сергій Суровікін прийняв командування Південним угрупуванням військ від генерала Геннадія Жидка.

“Ці звільнення посилюються тим, що на полі бою в Україні загинули щонайменше 10 російських генералів. Сукупний вплив на узгодженість командування, ймовірно, посилює тактичні та оперативні проблеми Росії”, – йдеться у повідомленні.

  • За даними розвідки Сполученого Королівства, щонайменше половина воїнів Повітряно-десантних військ РФ, що були відправлені на війну в Україну минулого року, вже загинули або зазнали поранень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.

У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку.  На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.