Розвідка попереджає про нову хвилю інформаційних атак Росії проти України

Джерело: СЗР України

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) повідомляє, що за перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки проти України. Російські спецслужби намагаються просувати звинувачення перед країнами ЄС та США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни.

Так Росія намагається перекласти відповідальність за тривалість бойових дій на українську сторону та сформувати фальшивий образ “миротворця”, який нібито готовий домовлятись – але не з чинною владою.

До інформатаки залучились російські державні та афілійовані медіа (газета.ru, sputnik, ведомости, военное обозрение).

Росія також намагається проникнути у світовий інформаційний простір та сформувати враження, що “втома від України” стала загальною тенденцією. Спецслужби РФ сподіваються так чинити зовнішній тиск на Київ.

Для цього вона залучає іноземні проксі-медіа, які використовує під виглядом незалежних джерел. Серед них – Reseau International (Франція), Magyar Hírlap (Угорщина), L’AntiDiplomatico (Італія), Ereport (Словаччина) та інші.

Ці ресурси просувають тотожні російським тези: “відсутність демократії в Україні”, “Захід розчарувався в Києві”, “мир можливий лише після зміни українського уряду”.

Паралельно ворог цілеспрямовано намагається проникнути в український інфопростір – через анонімні Telegram-канали, псевдопатріотичні TikTok-акаунти, YouTube-контент, що імітує думку українських військових чи “незалежних експертів”.

Ці проксі-ресурси перепощують одні й ті ж меседжі в різній інтерпретації: у вигляді авторських колонок, фейкових інтерв’ю, “аналітичних” блогів, графіки та відео в соцмережах. Цей підхід створює ілюзію багатоголосої дискусії, яка насправді зрежисована єдиним центром – у Кремлі.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.