Розвідував та «зливав» позиції ЗСУ в Краматорську: СБУ затримала інформатора РФ

Джерело: Служба безпеки України
На Донеччині затримали ще одного колаборанта ФСБ РФ, який передавав ворогу інформацію про місцезнаходження ЗСУ та військової техніки на прифронтових територіях області, зокрема в Краматорську.
Ним виявився 30-річний місцевий мешканець, якого спецслужба РФ залучила до співпраці на початку цього року.
Для збору розвідданих інформатор використовувалися оптичні приціли для зброї, особисто об’їжджав місто і спостерігав за переміщенням ЗСУ.

Фото: СБУ
Співробітники СБУ ідентифікували місцеперебування російського інформатора та затримали його.

Фото: СБУ
Наразі ворожому інформатору оголошено підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України в умовах воєнного стану), і він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.
- У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.
- Служба безпеки затримала російську агентку, яка коригувала російські атаки БпЛА по Одесі. Їй загрожує довічне ув’язнення.
- Контррозвідники Служби безпеки України затримали депутата однієї із селищних рад на Херсонщині, який “здав” росіянам свого батька, щоб отримати посаду від так званого “губернатора” Херсонської області Володимира Сальдо.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.
Внаслідок ракетної атаки на Дніпропетровщину кількість загиблих зросла до 17 осіб. Понад 200 осіб зазнали поранень.
Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.