У Києві затримали російського агента, який скоригував ракетний удар по КНУ iм. Шевченка

Джерело: Служба безпеки України

У Києві затримали агента ФСБ, який у 2022 році скерував ворожий ракетний удар на один із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ним виявився 40-річний мешканець столиці.

Слідство встановило, що саме за його координатами росіяни 31 грудня завдали ракетного удару по одному із корпусів університету. Також зловмисник проводив розвідку місць розташування особового складу та техніки ЗСУ в Києві та Житомирській області.

Фото: Служба безпеки України

Виявивши свою відданість окупантам, чоловік наприкінці минулого року оформив статус “волонтера” та виїхав до Росії через треті країни. Під час перетину кордону з РФ він звернувся до ФСБ із пропозицією співпрацювати. Для підтвердження своїх намірів він передав окупантам координати, де, за його словами, розташувався один із підрозділів ЗСУ.

Через декілька днів ЗС РФ здійснили повітряну атаку за цією “локацією”. Чоловіка доставили до Москви, де його підготували до роботи в Україні.

Йому обіцяли російське громадянство та “евакуацію” в разі потреби.

Фото: Служба безпеки України

Зловмисника зараз тримають під вартою. Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Чоловіку загрожує довічне ув’язнення за державну зраду в умовах воєнного стану.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.