Рубіо пояснив, чому США вийшли з 66 міжнародних організацій
Джерело: заява Марко Рубіо
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що рішення про вихід з 66 міжнародних організацій ухвалили тому, що ці структури стали “неефективними”.
Зазначимо, 7 січня президент США Дональд Трамп підписав меморандум про вихід Сполучених Штатів із 66 міжнародних організацій. У Білому домі заявили, що ці структури “більше не служать інтересам Америки”.
За словами Рубіо, США відіграли ключову роль у формуванні міжнародного порядку, а американське лідерство “було беззаперечним”.
Водночас він наголосив, що лідерство “вимагає складних рішень і здатності розпізнати, коли інституції, створені для сприяння миру, процвітанню та свободі, стають перешкодою для досягнення цих цілей”.
“Те, що ми називаємо “міжнародною системою”, зараз переповнене сотнями непрозорих міжнародних організацій, багато з яких мають дублюючі повноваження, повторюють дії, мають неефективні результати та погане фінансове та етичне управління”, – зазначив Рубіо.
Він додав, що навіть ті організації, які “колись виконували корисні функції”, дедалі більше перетворюються на “неефективні бюрократичні структури, платформи для політизованого активізму або інструменти, що суперечать найкращим інтересам нашої країни”.
“Ці інституції не тільки не дають результатів, але й перешкоджають діям тих, хто бажає вирішити ці проблеми. Епоха виписування пустих чеків міжнародним бюрократичним структурам закінчилася”, – зазначив держсекретар.
За його словами, 66 організацій, з яких вирішили вийти Штати, в ході проведеного адміністрацією Трампа аналізу були визнані “неефективними, непотрібними і шкідливими”.
Водночас Рубіо запевнив, що це рішення не означає ізоляції Сполучених Штатів.
“Ми просто відкидаємо застарілу модель мультилатералізму, яка трактує американських платників податків як світових гарантів розгалуженої архітектури глобального управління”, – пояснив він.
Держсекретар також наголосив, що адміністрація Трампа вимагає конкретних результатів від організацій, які фінансуються США, і заявив про готовність Вашингтона “очолити кампанію за реформи”.
- Дональд Трамп зробив низку жорстких заяв щодо майбутнього Північноатлантичного альянсу та ролі США у світі. В інтерв’ю для The New York Times він підкреслив, що міжнародне право не є для нього авторитетом. Президент переконаний, що його дії як головнокомандувача обмежуються лише його особистими внутрішніми переконаннями та розумом.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.