Рух «Чесно» оприлюднив перелік нардепів, які підтримали позбавлення незалежності НАБУ і САП
Джерело: Рух ЧЕСНО
Аналітики руху “Чесно” оприлюднили список народних депутатів, які підтримали законопроєкт №12414, із правками, які фактично обмежують незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Повідомляється, що законопроєкт № 12414 підтримали народні депутати з таких фракцій:
- “Слуга народу” — 185 депутатів;
- “Платформа за життя та мир” — 18 депутатів;
- “Довіра” — 17 депутатів;
- “Батьківщина” — 15 депутатів;
- “За майбутнє” — 10 депутатів;
- “Відновлення України” — 9 депутатів;
- “Європейська солідарність” — 3 депутати;
- “Голос” — 1 депутат.
Крім того, законопроєкт підтримали ще п’ятеро позафракційних депутатів, серед яких спікер Руслан Стефанчук та Мар’яна Безугла.
Раніше НАБУ та САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414. У ній відомства попередили, що у разі його ухвалення керівник САП стане номінальною фігурою, а НАБУ втратить незалежність і перетвориться на підрозділ Генпрокуратури.
- Верховна Рада підтримала поправки до законопроєкту №12414, який підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора, чим обмежує незалежність цих органів.
- Речник Єврокомісії Ґійом Мерсьє заявив, що ЄС стурбований нещодавніми діями української влади щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
- 21 липня повідомлялось, що у різних областях України проходили обшуки в співробітників НАБУ в межах спецоперації з “нейтралізації російського впливу” на бюро.
- Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
- Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage-2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.
Режисер Аарон Соркін зніме другу частину фільму 2010 року “Соціальна мережа” про Facebook, яка розповість про скандал з Facebook Files, що стався в 2021 році.
Уряд Греції ухвалив рішення, згідно з яким, пасажири круїзних лайнерів, які висаджуються на грецьких островах, сплачуватимуть додаткову плату.
22 липня донька спецпредставника президента США Кіта Келлога, голова благодійного фонду RT Weatherman Foundation Меган Моббс розкритикувала проголосовані Верховною Радою правки до законопроєкту №12414.