Румунія надасть Україні систему ППО Patriot

Джерело: сайт президента Румунії

В четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони Румунії оголосили, що нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.

На зустрічі проаналізували стадію та перспективи війни Росії проти України і обговорили її наслідки для Румунії. Через постійні і масовані атаки Росії на цивільне населення та критичну інфраструктуру країна вирішила надати Україні додаткову систему ППО.

“Враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих нападів Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі на безпеку Румунії, у тісній координації разом із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot”, – йдеться в повідомленні.

Зазначають, що передачу здійснюють за умови, що Румунія продовжить переговори з союзниками щодо отримання подібної або еквівалентної системи, яка “відповідає потребам забезпечення захисту національного повітряного простору, модернізації армії Румунії та для забезпечення оперативної сумісності з системою НАТО”.

“Позиція Румунії є і залишатиметься однозначною у її багатовимірній підтримці України разом із міжнародним товариством у її законному праві на самооборону від незаконної та неспровокованої агресії Росії”, – додали на засіданні.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.