Румунія профінансує будівництво найбільшої в ЄС бази НАТО

Джерело: TVR Info

Почалися роботи з розширення військового комплексу 57-ї авіабази ВПС Румунії “Міхаїл Когелнічану”, що може стати найбільшою в Європі військовою базою НАТО до 2040 року. Уряд Румунії спрямовує майже 2,5 мільярда євро на цей проєкт.

Військовий комплекс, що формується внаслідок розширення бази “Міхаїла Когелничану”, займе площу у 2 800 гектарів і буде містити нові об’єкти. Проєкт передбачає посилення повітряної інфраструктури за допомогою нових злітно-посадкових смуг, диспетчерської вежі, маяка і радіонавігаційної системи, льотного тренажера і ангарів.

Також планується будівництво адміністративних та соціальних будівель, шкіл і дитячих садків, магазинів, ресторанів, кінотеатру і навіть лікарні. Цей комплекс буде оселяти 10 тисяч військовослужбовців НАТО, їхні сім’ї та персонал бази.

Базу планується повністю завершити до 2040 року.

З 1999 року американські війська використовують базу, де зараз розташовані частини 101-ї повітряно-десантної дивізії США та винищувачі союзників, що забезпечують охорону повітряного простору.

Принц Гаррі та його дружина Меган Маркл знімають два майбутні шоу Netflix, які будуть зосереджені на кулінарії та чемпіонаті США з поло, повідомляє служба потокового передавання.

Президент США Джо Байден заявив, що Іран “рано чи пізно” нападе на Ізраїль й закликав не робити цього.

Репера Дрейка звільнили з судового процесу, порушеного через трагедію на фестивалі Astroworld, під час якого загинули 10 відвідувачів концерту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів.