Румунія та Болгарія стали повноцінними членами Шенгенської зони

Джерело: Deutsche Welle

З 1 січня 2025 року Румунія та Болгарія офіційно приєдналися до Шенгенської зони, відтак скасовано перевірки на їх сухопутних кордонах із країнами-учасницями цієї угоди.

Для туристів і водіїв вантажівок, які в’їжджають до Болгарії чи Румунії через Угорщину або Грецію, більше не потрібні обов’язкові прикордонні перевірки. Зокрема, на шести офіційних пунктах перетину болгарсько-грецького кордону пред’являти документи більше не потрібно. Проте на 30-кілометровій ділянці румунського кордону будуть проводитися неоголошені вибіркові перевірки.

Відтепер жителі Румунії та Болгарії мають можливість подорожувати всією Шенгенською зоною без проходження прикордонного контролю.

Глава МВС Австрії Ґерхард Карнер пояснив, що рішення підтримати вступ цих країн до Шенгену пов’язане зі “значним скороченням кількості нелегальних перетинів кордону”.

Шенгенська зона тепер об’єднує 29 держав, зокрема 25 країн ЄС, а також Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн.

Румунія та Болгарія вступили до Європейського Союзу у 2007 році. Їхні переговори про приєднання до Шенгенської зони тривали з 2011 року.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.