Румунія та Болгарія стали повноцінними членами Шенгенської зони
Джерело: Deutsche Welle
З 1 січня 2025 року Румунія та Болгарія офіційно приєдналися до Шенгенської зони, відтак скасовано перевірки на їх сухопутних кордонах із країнами-учасницями цієї угоди.
Для туристів і водіїв вантажівок, які в’їжджають до Болгарії чи Румунії через Угорщину або Грецію, більше не потрібні обов’язкові прикордонні перевірки. Зокрема, на шести офіційних пунктах перетину болгарсько-грецького кордону пред’являти документи більше не потрібно. Проте на 30-кілометровій ділянці румунського кордону будуть проводитися неоголошені вибіркові перевірки.
Відтепер жителі Румунії та Болгарії мають можливість подорожувати всією Шенгенською зоною без проходження прикордонного контролю.
Глава МВС Австрії Ґерхард Карнер пояснив, що рішення підтримати вступ цих країн до Шенгену пов’язане зі “значним скороченням кількості нелегальних перетинів кордону”.
Шенгенська зона тепер об’єднує 29 держав, зокрема 25 країн ЄС, а також Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн.
Румунія та Болгарія вступили до Європейського Союзу у 2007 році. Їхні переговори про приєднання до Шенгенської зони тривали з 2011 року.
- Україна офіційно стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) 1 січня 2025 року.
- З 1 січня 2025 року Канада стала головувати у G7, змінивши Італію відповідно до ротаційного принципу. Це триватиме 2025 рік.
Відвідувачка Шевченківського гаю у Львові Юлія Круківська заявила, що зазнала сексуальних домагань від працівника музею. В установі ініціювали службове розслідування й відсторонили працівника.
Президент США Дональд Трамп оголосив про звільнення американського громадянина Едана Александера, який перебував у полоні ХАМАСу з жовтня 2023 року.
В одному з готелів при студентських гуртожитках у польському місті Краків у суботу, 10 травня, виявили тіла двох чоловіків, які виявились громадянами України.
За оцінками аналітиків, президент Росії Володимир Путін намагається маніпулювати поточними дискусіями щодо припинення вогню та майбутнього миру в Україні, ймовірно, намагаючись підірвати єдність України, США та Європи навколо повного 30-денного припинення вогню в Україні.
12 травня відзначається Всесвітній день комунікацій та Міжнародний день обізнаності про синдром хронічної втоми. За церковним календарем вшановують пам’ять святого Єпіфанія.