Румунія збиватиме БпЛА, які порушуватимуть її повітряний простір
Джерело: Reuters
Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Законопроєкт підтримали обидві палати парламенту пропри сильний спротив ультранаціоналістичних політиків, які займають понад третину місць у законодавчому органі.
Ухвалений законопроєкт встановлює конкретні умови для Румунії щодо контролю використання повітряного простору країни пілотними та безпілотними літальними апаратами.
Заходи щодо пілотних засобів передбачають встановлення місця розташування та ідентифікації літака, а також спроби контакту, перехоплення та попереджувальні постріли. Знищувати їх можна, лише якщо вони атакують або агресивно відповідають на перехоплення.
Щодо БпЛА, то їх у більшості випадків дозволили знищувати, нейтралізувати чи брати під контроль залежно від рівня загрози. Знищення БпЛА – останній захід.
Згідно з законопроєктом, вживати заходів щодо невідомих пілотних та безпілотних літальних апаратів також можуть союзні системи на території Румунії, відповідно до угод про колективну оборону з ЄС та НАТО.
Румунія – країна-член Євросоюзу та НАТО – має 650 кілометрів спільного кордону з Україною. На територію Румунії часто заходять та падають безпілотники, якими РФ атакує портову інфраструктуру України.
- У ніч на 29 січня Румунія підняла винищувачі F-16 після того, як російські безпілотники наблизилися до її кордону.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.