Румунія збиватиме БпЛА, які порушуватимуть її повітряний простір
Джерело: Reuters
Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Законопроєкт підтримали обидві палати парламенту пропри сильний спротив ультранаціоналістичних політиків, які займають понад третину місць у законодавчому органі.
Ухвалений законопроєкт встановлює конкретні умови для Румунії щодо контролю використання повітряного простору країни пілотними та безпілотними літальними апаратами.
Заходи щодо пілотних засобів передбачають встановлення місця розташування та ідентифікації літака, а також спроби контакту, перехоплення та попереджувальні постріли. Знищувати їх можна, лише якщо вони атакують або агресивно відповідають на перехоплення.
Щодо БпЛА, то їх у більшості випадків дозволили знищувати, нейтралізувати чи брати під контроль залежно від рівня загрози. Знищення БпЛА – останній захід.
Згідно з законопроєктом, вживати заходів щодо невідомих пілотних та безпілотних літальних апаратів також можуть союзні системи на території Румунії, відповідно до угод про колективну оборону з ЄС та НАТО.
Румунія – країна-член Євросоюзу та НАТО – має 650 кілометрів спільного кордону з Україною. На територію Румунії часто заходять та падають безпілотники, якими РФ атакує портову інфраструктуру України.
- У ніч на 29 січня Румунія підняла винищувачі F-16 після того, як російські безпілотники наблизилися до її кордону.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.