Румунський порт за 7 місяців відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна
Джерело: Reuters
Україна відправила 8,1 мільйона тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців року. Проте в липні темпи сповільнилися через обстріли з боку Росії.
Загалом за перші сім місяців цього року порт Констанца перевантажив 18,9 мільйона тонн зерна.
Під час свого піка, перед війною Росії в Україні, Констанца перевантажувала 25 мільйонів тонн на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищено, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.
Приблизно чверть експорту зерна на дунайські порти України припадало до того, як Росія вийшла з підтриманої ООН угоди.
Раніше цього місяця міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну заявив, що країна планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до Констанци – до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці.
За словами Гріндяну та представників Європейської комісії й Державного департаменту США, у Румунії, Україні та сусідній Молдові реалізуються або очікуються різні проєкти інфраструктури, що фінансуються ЄС.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.