Румунський порт за 7 місяців відвантажив 8,1 млн тонн українського зерна
Джерело: Reuters
Україна відправила 8,1 мільйона тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца за перші сім місяців року. Проте в липні темпи сповільнилися через обстріли з боку Росії.
Загалом за перші сім місяців цього року порт Констанца перевантажив 18,9 мільйона тонн зерна.
Під час свого піка, перед війною Росії в Україні, Констанца перевантажувала 25 мільйонів тонн на рік, але деякі портові оператори заявили, що рекорд буде перевищено, оскільки багато хто інвестував у збільшення своїх потужностей.
Приблизно чверть експорту зерна на дунайські порти України припадало до того, як Росія вийшла з підтриманої ООН угоди.
Раніше цього місяця міністр транспорту та інфраструктури Румунії Сорін Гріндяну заявив, що країна планує подвоїти щомісячну транзитну потужність українського зерна до Констанци – до 4 мільйонів тонн у найближчі місяці.
За словами Гріндяну та представників Європейської комісії й Державного департаменту США, у Румунії, Україні та сусідній Молдові реалізуються або очікуються різні проєкти інфраструктури, що фінансуються ЄС.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торговельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.
В мережі поширюються кадри того, як вулиці міст і сіл перетворюються на стрімкі ріки через повені, спричинені штормом “Борис”.
Біллі Айліш та її брат Фіннеас О’Коннелл публічно заявили, що на виборах президента США голосуватимуть за кандидатку від демократів, чинну віцепрезидентку Камалу Гарріс.
В США в штаті Юта рейс авіакомпанії Delta Air Lines повернули назад через те, що у пасажирів почалась кровотеча з носа та вух через проблеми з тиском у салоні літака.
Дослідження показало, що пари, які активно діляться закоханими селфі в соцмережах, можуть бути менш щасливими, ніж ті, хто не так активно це робить.