«Русский експедиційний корпус»: росіяни створюють нову структуру для найманців в Африці
Джерело: Центр національного спротиву
У Центрі національного спротиву повідомили, що окупанти об’єднують “залишки “вагнерівців” до нової структури під егідою МО РФ”.
Нова ПВК “Русский експедиційний корпус” має обʼєднати в собі всі ПВК, які працюють в африканських країнах.
Також варто зазначити, що структура формується на основі 45 окремої бригади Спецпризначення (Кубінка, Московська область, Росія), підрозділи якої поступово виводяться із зони бойових дій в Україні.
Загалом планується залучити приблизно 20 тисяч терористів до операцій за кордоном.
Нагадаємо, що, за інформацією від місцевого підпілля, у Білорусі залишилося менше ніж 1000 найманців з ПВК “Вагнер”. З них наразі 200 перебувають у ролі інструкторів у спецпідрозділах МВС та МО Білорусі.
- Президент РФ Володимир Путін наказав найманцям ПВК “Вагнер” підписати присягу на вірність РФ після смертельної авіакатастрофи, в якій, ймовірно, загинув засновник групи Євген Пригожин.
- У білоруському селі Цель біля Осиповичів триває активний демонтаж табору для російської ПВК “Вагнер”, про що свідчать супутникові знімки.
- У Білорусі “вагнерівці”, які не хочуть воювати в складі ЗС РФ, підписують контракти з ПВК ТОВ “ГардСервіс” для охорони та участі у бойових діях в Африці.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.