Рустем Умєров скасував візит до Франції з міркувань безпеки

Джерело: Le Monde

Міністр оборони України Рустем Умєров скасував раніше запланований на 18 січня візит до Франції. Причина – питання безпеки.

Візит Умєрова був пов’язаним із запуском у Парижі “артилерійської коаліції”, мета якої – посилення можливостей України у боротьбі з російською армією.

Зазначається, що натомість український міністр візьме участь у церемонії у режимі відеоконференції.

“Артилерійську коаліцію” очолюють Франція та США. Вона є одним з компонентів контактної групи з захисту України, відомої як “Рамштайн”, до якої входять понад 50 країн.

До “артилерійської коаліції” доєднались 23 держави, які об’єднають зусилля, щоб забезпечити Україну артилерійськими боєприпасами у короткостроковій та довгостроковій перспективах.

Зазначається також, що під час візиту Умєров повинен був зустрітись зі своїм французьким колегою Себастьяном Лекорню. Разом вони планували відвідати підприємство, де виготовляють САУ “Caesar” та підприємство виробника ракет MBDA.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.