Рютте закликав Зеленського не критикувати Шольца

Джерело: DW

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає необґрунтованою різку критику канцлера ФРН Олафа Шольца з боку президента України Володимира Зеленського.

Я часто говорив Зеленському, що йому слід припинити критикувати Олафа Шольца, тому що я вважаю це несправедливим, – пояснив Рютте.

Генсек НАТО зауважив, що зроблене Шольцем для України “вражає”.

Він сприяв тому, що Німеччина посіла друге місце після США за масштабами військової підтримки України. Це досягнення, за яке Київ може бути вдячний, – заявив генсек НАТО.

Разом з тим, голова Північноатлантичного альянсу дав зрозуміти, що, на місці Шольца, він би розпорядився поставити Україні крилаті далекобійні ракети Taurus і не обмежував би їх застосування.

Зеленський критикував Шольца, зокрема, за телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, яка відбулася 15 листопада.

Дзвінок Олафа, на мою думку, – це скринька Пандори, – сказав Зеленський, додавши, що такі рішення сприяють ослабленню ізоляції РФ, а саме цього хоче Путін. Інший привід для критики – відмова канцлера постачати Україні ракети Taurus.

Зауважимо, канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що новообраний президент США Дональд Трамп поділятиме його позицію не передавати Україні ракети Taurus.

Варто додати, що військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.

Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.

На військову допомогу Україні вже витрачено близько 5 мільярдів євро (2023 рік) і 1,6 мільярда євро (2022 рік). Ще 2,9 мільярда євро виділено в перші два роки війни на постачання в період з 2025 по 2028 рік.

З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала  Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військову підготовку в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро. Подальші витрати, які ми тут не будемо називати, пішли на лікування поранених українських військових.

Окрім того, Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.

Також нещодавно нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.