Сайти, замасковані під ЗМІ, поширюють прокитайський контент у межах кампанії впливу

Джерело: Reuters

Згідно зі звітом організації Citizen Lab, яка займається дослідженням цифрових технологій, більше ста вебсайтів, замаскованих під місцеві ЗМІ в Європі, Азії та Латинській Америці, розповсюджують прокитайський контент у межах широкомасштабної кампанії впливу.

Зокрема пропагандистські матеріали, які знаходяться на вебсайтах у 30 країнах, чергуються з новинами, зібраними з місцевих агентств і китайських державних ЗМІ.

“Хоча вебсайти кампанії досі мали незначний вплив, існує підвищений ризик ненавмисного посилення пропаганди місцевими ЗМІ та цільовими аудиторіями внаслідок швидкого збільшення кількості цих вебсайтів та їх адаптації до місцевих мов і контенту”, – наголосив дослідник Альберто Фіттареллі.

За даними Citizen Lab, контент сайтів коливається між теоріями змови, часто про Сполучені Штати або їхніх союзників – як, наприклад, матеріал, що звинувачує американських вчених у “витоку” COVID-19, і статтями, які “атакують” критиків Пекіна.

Як уточнили в Citizen Lab, китайська кампанія почалася в середині 2020 року. Дослідники відстежили мережу до компанії зі зв’язків з громадськістю Shenzhen Haimaiyunxiang Media Co., Ltd., також відомої як Haimai. Компанія не відповіла на запит видання про коментарі.

“Загалом, це типова упередженість і подвійні стандарти – стверджувати, що прокитайські матеріали і звіти є “дезінформацією”, а антикитайські – “правдивою інформацією”, – заявив представник посольства Китаю у Вашингтоні.

Хоча інформаційні кампанії в мережі стають все більш поширеними, оскільки впливові люди та уряди в усьому світі намагаються маніпулювати громадською думкою, за словами експертів, які відстежують такі операції, Китай є одним із найбільших джерел подібних дій, поряд з Росією та Іраном.

До того ж у звіті компанії Meta в листопаді минулого року зазначалося, що китайські операції впливу збільшилися і поширилися далеко за межі Азії.

  • Франція, Польща та Німеччина звинуватили Росію у створенні складної мережі вебсайтів для поширення проросійської пропаганди з метою підриву їхніх урядів та попередили про масове поширення такого контенту напередодні виборів до ЄС у червні.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.