Санкції проти Росії не працюють, як планувалося, через зміну економік світу — ЗМІ
Джерело: The Economist в Instagram
Після понад двох років з моменту російського вторгнення в Україну остаточно стало зрозуміло, що запроваджені Заходом санкції проти РФ не працюють так, як це планувалося. Причиною цьому стало те, що за останні три десятиліття змінилися економіки світу.
Зростання економік таких держав, як Індія, Саудівська Аравія, Туреччина, Індонезія мали вплив на послаблення санкцій. Усі ці країни поєднує те, що вони не беруть активної участі на боці Заходу у фінансовому протистоянні з Росією.
Хоча ці країни тісно пов’язані з західними фінансовими системами, вони сприяють тому аби РФ обходила обмеження. Крім того, РФ, Китай та організації на кшталт ХАМАСу працюють для послаблення дій санкцій.
Видання вважає, що у такому випадку США залишається використовувати вторинні санкції. Вони зосереджені не на американському “чорному листі”, але на будь-кому, хто має співпрацю з такими компаніями або юридичними особами. Наприклад, якби великий банк у Дубаї підозрювався у банківській співпраці з підсанкційним російським – вторинні санкції означали б, що цей банк зазнає обмежень, працюючи у США.
Водночас вторинні санкції мають прямий вплив на економіки країн, що розвиваються. У ЗМІ додали, що такий важіль впливу є “ядерним варіантом”.
- У середу, 1 травня, канадські законодавці погодилися провести слухання щодо того, як великі аерокосмічні компанії отримали виключення з санкцій країни щодо російського титану.
- Згідно з джерелами видання The Wall Street Journal, США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.
- Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, Європейський Союз оцінює потенційні санкції проти понад десятка компаній, які продовжували закуповувати заборонені товари та постачати їх до Росії.
- Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти іранських виробників безпілотників після того, як країна атакувала Ізраїль.
Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.
Сьогодні приблизно о 14:45 на перехресті вулиць Степана Бандери та Лесі Українки біля однієї з адмінбудівель у центральному районі Дніпра пролунав вибух. Унаслідок події загинув чоловік, ще четверо людей отримали поранення, серед них двоє поліцейських. Потерпілих госпіталізували.
За даними аналітичної платформи DeepState, російські війська активно зміцнюють плацдарм на західному березі річки Оскіл в районі Масютівки. Після зачистки Новомлинська ворог закріпився південніше, використовуючи Масютівку як ключовий пункт для перекидання підкріплень.
71-річний засновник модного бренду Mango, Ісак Андик, загинув у суботу під час походу в горах у районі Коллбатó (Барселона). Як повідомляють поліція та джерела з бізнес-середовища, підприємець впав у прірву з висоти понад 100 метрів біля печер Сальнітре, розташованих у масиві Монсеррат. Інцидент стався у важкодоступному місці під час прогулянки з його сином Джонатаном Андиком, який і викликав екстрені служби.
На церемонії The Game Awards компанія FromSoftware представила трейлер до своєї нової гри — Elden Ring Nightreign, яка стане спін-оффом відомої франшизи Elden Ring. Попри відсутність точної дати релізу, очікується, що гра вийде у 2025 році. Тим часом фанати зможуть спробувати її раніше — мережеве тестування стартує у лютому 2025 року, а реєстрація для участі відкриється 10 січня на сайті Bandai Namco.