ЄС розглядає санкції проти компаній за постачання збройних технологій до Росії

Джерело: Bloomberg

Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, Європейський Союз оцінює потенційні санкції проти понад десятка компаній, які продовжували закуповувати заборонені товари та постачати їх до Росії.

Компанії, що розташовані в Росії, а також Туреччині, Об’єднаних Арабських Еміратах та Китаї, імпортували заборонені європейські товари на мільйони євро, які використовувалися російськими військовими, попри значні торговельні обмеження ЄС.

Заборонений імпорт містив технології, пов’язані з навігаційними системами для ракет, антени, а також компоненти, що використовуються в комп’ютерах для військової техніки. Більшість обладнання вироблена в ЄС та США. Зауважується, що постачання допомагали підтримувати технологічну галузь Росії та повномасштабну війну проти України.

Також окремо ЄС готує санкції щодо китайських та гонконгських компаній, які надають Росії дані з супутникових знімків. Деякі з потенційно підсанкційних компаній мають зв’язки з російськими та білоруськими фізичними та юридичними особами і раніше вже потрапили до чорних списків США.

Раніше стало відомо, що США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.

Офіційні особи США повідомляють, що Китай зараз є основним постачальником схем, деталей для літаків, машин й верстатів. За їхніми словами, допомога Пекіна дозволила РФ відновити свій військово-промисловий потенціал.

Зауважимо, в ЄС розпочали розробку 14-го пакету санкцій проти Росії, який планують прийняти до початку літа. Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.

Окрім цього, ЄС має намір вплинути на дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи та продовжують співпрацювати з РФ.

У Кремлі назвали заяву міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона про те, що Україна може застосувати британську зброю проти цілей усередині Росії “прямою та небезпечною ескалацією”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що російські війська наразі вивозять на лом залишки коксохімічного заводу з тимчасово окупованої Авдіївки.

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер повідомив, що вже цього року компанія має намір постачити ЗСУ “сотні тисяч снарядів”, зокрема прототипи артилерійських снарядів з дальністю у 100 кілометрів.

Станом на 5 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

5 травня головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман та капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков записали привітання на честь річниці створення добровольчого полку “Азов”, а нині окремої бригади спеціального призначення НГУ.