Росіяни вивозять залишки авдіївського коксохімічного заводу – ЦНС

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що російські війська наразі вивозять на лом залишки коксохімічного заводу з тимчасово окупованої Авдіївки.

Російські “визволителі” звільняють українські міста від інфраструктури й займаються тим, що вміють краще – грабують. Так, в захопленій Авдіївці росіяни почали вивіз лому з залишків знищеного ними коксохімічного заводу. Лом вивозять до порту Маріуполя. Звичайно, що дохід від реалізації отримають фірми-прокладки Дєніса Пушиліна, – зазначили у повідомленні. – З покращень в зруйнованому місті лише поклонний хрест, який цинічно встановили окупанти на місці міста, якого більше немає.

Центр національного спротиву зауважує, що колаборанти, які грабують залишки знищеного регіону в будь-який момент отримають рахунок від Руху Опору.

Зауважимо, ще у грудні 2023 року гендиректор “Метінвесту” Юрій Риженков розповів, що після закінчення війни неможливо буде відновити Авдіївський коксохімічний завод, котрий росіяни зруйнували своїми обстрілами.

У листопаді 2023 року у ЦНС поінформували, що окупаційна адміністрація краде тварин з херсонського заповідника “Асканія-Нова” та перевозить їх в РФ, до краснодарського “Сафарі-парк”.

Раніше стало відомо, що під виглядом “переробного заводу” росіяни організовують новий сміттєвий полігон  “Луганськ” поблизу Родакового на кордоні Лутугинського і Слов’яносербського районів для обслуговування регіонів РФ.

Окрім цього, у РФ опублікували постанову про “субсидування закупівель та постачання спеціалізованої техніки”. Зауважується, що РФ планує витратити 1,3 млрд рублів на обладнання сміттєвих звалищ на ТОТ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Фактично, росіяни мають намір перетворити тимчасово окуповані українські території на звалище для сміття з РФ. Згідно з документом, на ТОТ хочуть вивозити відходи з території РФ.

  • Війна Росії проти України, яка призвела до знищення низки промислових активів, позбавила українських бізнесменів колишнього впливу та багатства.
  • Триває вісімсот друга доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 103 бойових зіткнення.
  • У британській розвідці повідомили про середньодобову кількість втрат армії РФ у живій силі у квітні та спрогнозували подальше зростання втрат.
  • У Міноборони Великої Британії оцінюють втрати російської армії у повномасштабній війні проти України в 450 тисяч особового складу вбитими та пораненими.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.