Юдейський капелан та Головний рабин України привітали «Азов» з 10-ю річницею заснування

Джерело: пресслужба Асоціації родин захисників “Азовсталі”

5 травня головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман та капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков записали привітання на честь річниці створення добровольчого полку “Азов”, а нині окремої бригади спеціального призначення НГУ.

Привітання з 10-ю річницею заснування “Азову” від Моше Реувен Асмана – головного рабина Синагоги Бродського у Києві та керівника Всеукраїнського конгресу юдейських хасидських релігійних громад, Головного рабина України та Яківа Синюкова – іудейського капелана, – підписали відео з привітанням в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.

Зокрема Головний рабин України, подякувавши бригаді особливо призначення “Азов” за захист України та за мужність, закликав усіх пам’ятати, що 900 бійців “Азову” досі перебувають у російському страшному полоні.

Я, як Головний рабин України, звертаюся до світової спільноти: друзі, допоможіть повернути додому цих героїв! Дай Бог, щоб Всевишній почув наші молитви і повернув цих людей до своїх сімей. Слава Укаїні!

Своєю чергою, капелан Федерації єврейських громад України зазначив, що 12-та бригада особливого призначення є прикладом “мужності, сміливості і перемоги”. Він висловив переконання, що саме з їхньою допомогою Україна стане вільною та переможе своїх ворогів.

Ми знаємо, що Бог один, Україна одна, а ми повинні бути повинні бути вільними людьми… І зараз це відбувається, всі українські громадяни здобувають свою свободу. І ви, “азовці”, є для нас прикладом цієї мужності. Ще хочу сказати, що ми молимося, щоб всі полонені повернулися, зокрема азовці. В юдаїзмі це велика міцва — сприяти тому, щоб людина повернулася з полону. Ми віримо в перемогу, віримо у вас, і молимося, щоб бог допомагав кожному з вас. Дякуємо за все, що ви робите, нехай Бог вас оберігає! – додав Яків Синяков.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Зауважимо, 5 травня десята річниця створення добровольчого полку “Азов”. Нині це “Гвардія наступу” – окрема бригада спеціального призначення.

У 2014 році добровольці створили у Бердянську “Азов”. Засновником та лідером став колишній політв’язень Андрій Білецький.

17 вересня того ж року батальйон за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова реорганізували та назвали – Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”, а 11 листопада вже – Окремий загін спеціального призначення “Азов” підпорядкований військовій частині 3057 Національної Гвардії України, зі штаб-квартирою в Маріуполі.

“Азов” став першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО. У структурі полку танковий та артилерійський підрозділи, підрозділи моторизованих стрільців, військової розвідки, інженерна служба, а також снайперський, медичний і транспортний підрозділи.

Пізніше командиром ОЗСП став Ігор Михайленко, згодом Максим Жорін, а четвертим очолив “Азов” Денис Прокопенко, який разом із бійцями боронив Маріуполь у 2022 році.

“Азовці” звільняли Маріуполь у червні 2014-го, брали участь в боях під Іловайськом. Потім вони обороняли Маріуполь, здійснювали наступ на Широкине у лютому 2015 року. “Азов” ефективно виконував завдання в районі проведення АТО, а згодом і в межах операції Об’єднаних сил. Зокрема, силами підрозділу проведено успішну Павлопіль-Широкінську операцію у 2015-му, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.

Читайте також: Ідея Нації. Становлення, символи та міфи бригади Національної гвардії України «Азов»

У 2016 році “Азов” брав участь у посиленні охорони громадського порядку в Одесі, згодом частину полку відвели для охорони блокпостів у Запоріжжі.

Від осені 2016 “азовці” виконували різноманітні бойові завдання з протидесантної оборони на узбережжі Азовського моря.

У 2022-му полк став міццю оборони Маріуполя та “Азовсталі”. Понад 80 днів “азовці” та суміжні підрозділи чинили потужний спротив російській армії.

20 травня 2022 року з метою збереження життів Верховний Головнокомандувач наказав припинити оборону Маріуполя.

Читайте також: «Азову» 10 років: як дотепер формується образ бригади попри наслідки російської пропаганди

Багато захисників досі залишаються в російському полоні.

Нині Азов вже не є полком, це окрема бригада спеціального призначення в системі Міністерства внутрішніх справ України.

Довідка. 12-та бригада спеціального призначення “Азов” — військове формування Національної гвардії України. Навесні 2014 року, після початку російсько-української війни, був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”.

Станом на 19:30 в суботу, 18 травня, на фронті відбулось 77 бойових зіткнень, сім ще тривають. При цьому українські воїни чотири рази здійснювали штурмові дії з метою вибити противника із займаних позицій.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

Бійці 110-ї ОМБр в суботу, 18 травня, повідомили, що збили російський літак Су-25 над Донеччиною.

Сьогодні вдень, 18 травня, російські загарбники атакували житловий сектор  Шевченківського району Харкова, внаслідок чого постраждали шестеро людей, троє з них – неповнолітні.

Сьогодні, 18 травня, у місті Синельникове Дніпропетровської області чоловік здійснив збройний напад на представника ТЦК.