Буданов пояснив, чому РФ не хоче обмінювати полонених бійців «Азову»

Джерело: Кирило Буданов

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азову”.

Буданов розповів, що загалом від початку повномасштабної війни з російського полону вдалось повернути 2828 українців, що. за його словами – значний результат.

“Ми працюємо важко й наполегливо над тим, щоб повернути кожного. […] Використовуються усі наявні у нас спроможності ― абсолютно всі. Так само ми не нехтуємо допомогою іноземних колег”, – розповів він.

Буданов наголосив, що кожен обмін – це окрема операція. Він додав, що навіть у питанні обміну Кремль намагається веде свою гру, прагнучи натиснути на почуття українців.

“До них можна віднести і питання “Азову” ― суспільство сприймає це дуже болісно. І [росіяни] мріють, ніби гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації нашої країни. Це не так”, – сказав очільник ГУР.

Він запевнив, що з часом з російського полону будуть звільнені всі українців.

“Але ще раз хочу підкреслити: ніхто нам нічого не винен, як і ми їм. Це перше. Друге ― ми перебуваємо у стані відкритої війни з РФ”, – сказав Буданов.

Нагадаємо, що 3 січня 2024 року відбувся перший офіційний обмін від серпня 2023 року. До України повернулись 230 осіб, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.

Водночас під час обміну з російського полону не було звільнено жодного бійця “Азову”.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.