Буданов пояснив, чому РФ не хоче обмінювати полонених бійців «Азову»

Джерело: Кирило Буданов

Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азову”.

Буданов розповів, що загалом від початку повномасштабної війни з російського полону вдалось повернути 2828 українців, що. за його словами – значний результат.

“Ми працюємо важко й наполегливо над тим, щоб повернути кожного. […] Використовуються усі наявні у нас спроможності ― абсолютно всі. Так само ми не нехтуємо допомогою іноземних колег”, – розповів він.

Буданов наголосив, що кожен обмін – це окрема операція. Він додав, що навіть у питанні обміну Кремль намагається веде свою гру, прагнучи натиснути на почуття українців.

“До них можна віднести і питання “Азову” ― суспільство сприймає це дуже болісно. І [росіяни] мріють, ніби гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації нашої країни. Це не так”, – сказав очільник ГУР.

Він запевнив, що з часом з російського полону будуть звільнені всі українців.

“Але ще раз хочу підкреслити: ніхто нам нічого не винен, як і ми їм. Це перше. Друге ― ми перебуваємо у стані відкритої війни з РФ”, – сказав Буданов.

Нагадаємо, що 3 січня 2024 року відбувся перший офіційний обмін від серпня 2023 року. До України повернулись 230 осіб, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.

Водночас під час обміну з російського полону не було звільнено жодного бійця “Азову”.

Президент США Джо Байден та колишній президент Дональд Трамп прийняли запрошення CNN на дебати 27 червня.

15 травня президент Володимир Зеленський заветував законопроєкт №7731, повернувши його зі своїми пропозиціями на розгляд народних депутатів.

Сьогодні, 16 травня, в День вишиванки, у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відкрилася виставка “ARTA AND ART: Поєднання мистецтва та патріотизму”. Це благодійний проєкт, спрямований на підтримку Національної гвардії України.

Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк заявив, що новий мобілізаційний закон заборонить юридичним особам переміщати транспортні засоби, які стоять на військовому обліку не тільки за кордон, але і за межі області реєстрації.

16 травня у Музеї Голодомору у Києві скульптуру “Гірка пам’ять дитинства” вдруге одягнули у вишиванку у пам’ять про загиблих українців від рук російського ката. Цього року своєю символічною акцією організатори вшановують Сумщину – одну з найбільш постраждалих областей України в роки Голодомору, яка і сьогодні потерпає від російської агресії, оскільки перебуває під інтенсивними обстрілами ворога.