Буданов пояснив, чому РФ не хоче обмінювати полонених бійців «Азову»
Джерело: Кирило Буданов
Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азову”.
Буданов розповів, що загалом від початку повномасштабної війни з російського полону вдалось повернути 2828 українців, що. за його словами – значний результат.
“Ми працюємо важко й наполегливо над тим, щоб повернути кожного. […] Використовуються усі наявні у нас спроможності ― абсолютно всі. Так само ми не нехтуємо допомогою іноземних колег”, – розповів він.
Буданов наголосив, що кожен обмін – це окрема операція. Він додав, що навіть у питанні обміну Кремль намагається веде свою гру, прагнучи натиснути на почуття українців.
“До них можна віднести і питання “Азову” ― суспільство сприймає це дуже болісно. І [росіяни] мріють, ніби гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації нашої країни. Це не так”, – сказав очільник ГУР.
Він запевнив, що з часом з російського полону будуть звільнені всі українців.
“Але ще раз хочу підкреслити: ніхто нам нічого не винен, як і ми їм. Це перше. Друге ― ми перебуваємо у стані відкритої війни з РФ”, – сказав Буданов.
Нагадаємо, що 3 січня 2024 року відбувся перший офіційний обмін від серпня 2023 року. До України повернулись 230 осіб, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.
Водночас під час обміну з російського полону не було звільнено жодного бійця “Азову”.
- 3 січня між Україною та Росією відбувся найбільший з початку повномасштабної війни обмін військовополоненими. Фахівці ISW пояснили, чому РФ погодилась на обмін після місяців затримок.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
18 червня Верховна Рада України проголосувала за ухвалення проєкту закону про впровадження інституту множинного громадянства.
У Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів TikTok.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що Росія вже становить загрозу для ЄС.
Представник Головного управління розвідки МО України Андрій Черняк заявив, що Росія активізує діяльність в Арктиці, розширюючи військову присутність і створюючи плацдарм для подальшої ресурсної експансії.
Після кількох місяців переговорів “сам з собою” (оскільки іранська влада явно не збиралась ні про що домовлятися) Трамп з головою поринув у новий сценічний образ – такого собі варлорда, який показово готується до масштабної повітряної кампанії та вимагає БЕЗУМОВНОЇ КАПІТУЛЯЦІЇ, передчуваючи “маленьку переможну війну”.