Великий обмін військовополоненими вдалося влаштувати за посередництва ОАЕ – ГУР
Джерело: пресслужба ГУР МОУ
3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
Буданов зазначив, що через значний проміжок часу Україні вдалося провести дуже складний обмін.
3 січня повернулись в Україну 230 захисників, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.
Цей обмін готувався досить довго. Участь, скажімо так, в організації цього процесу безпосередньо також надавала сторона Об’єднаних Арабських Еміратів, і з її допомогою разом ми змогли це зробити, — наголосив глава ГУР.
Раніше президент поінформував, що серед повернених – солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та “Азовсталь”.
Своєю чергою, Служба безпеки опублікувала ексклюзивне відео обміну полоненими.
- За даними Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі з російського полону вже звільнили 2598 українців.
- Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.
- Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.
- На Сватівському напрямку бійці прикордонного загону “Сталевий кордон” взяли в полон контрактника Збройних сил Російської Федерації.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.