РФ відмовляється забирати власних військових: в Україні оприлюднили список полонених росіян

Джерело: державний проєкт “Хочу жить”/Telegram

Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.

У повідомленні наголосили, що не забираючи своїх солдатів із полону, військове командування армії РФ порушує власний армійський статут.

Так, відмовляючись від обмінів військовополоненими, російська сторона фактично порушує базовий та основний документ, що регламентує функціонування своїх збройних сил. Пункт 23 Статуту внутрішньої служби армії РФ говорить, що “Командири (начальники) зобов’язані вживати заходів щодо звільнення зазначених військовослужбовців відповідно до норм міжнародного гуманітарного права”.

Про які заходи йдеться? Все дуже просто — взяти і нарешті провести обмін, — мовиться у повідомленні.

Україна неодноразово заявляла про готовність повернути додому російських військовополонених: закликаючи провести обмін “всіх на всіх”, пропонуючи репатріацію тяжко поранених військовополонених та повернення полонених багатодітних батьків, одначе, РФ ігнорує ініціативи.

Тож нині Україна погодила безпрецедентний крок і готова на регулярній основі публікувати списки російських військовослужбовців, яких Росія протягом усього періоду повномасштабного вторгнення викреслювала зі списків на обмін і відмовлялася повертати.

Проєкт вперше відкрито опублікував список російських військовополонених (“список 200”), яких Росія відмовилася повертати.

Щоб прибрати всі інсинуації у питаннях проведення обмінів у майбутньому та показати реальну кількість російських військовослужбовців у полоні, ми продовжимо цю практику.

 

 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.