В Україні відкриють ще один табір для російських військовополонених

Джерело: державний проєкт “Хочу жить”

Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.

Паралельно з цим тривають роботи з підготовки до запуску ще одного табору.

“Збільшення кількості військовополонених пов’язане як із ситуацією на фронті, що погіршується мотивацією російських солдатів, так і через блокування обмінів військовополоненими російською стороною”, – пояснили у  пресслужбі “Хочу жить”.

Відтак зазначили, що як і у випадку з табором “Захід-1”, умови у новому таборі відповідатимуть усім вимогам норм міжнародного гуманітарного права.

Російських військових забезпечать медичною допомогою, триразовим харчуванням, зв’язком із рідними, а також постійним доступом до представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Сам табір розташований в глибокому тилу, оскільки це передбачено Женевськими конвенціями.

Зазначається, що утримання військовополонених виключно в спеціально відведених для цього місцях передбачено Женевськими конвенціями. Водночас РФ утримує українських військових у звичайних в’язницях та виправних колоніях – разом з ув’язненими й часом у нелюдських умовах, не поважаючи та фактично не визнаючи їхнього статусу військовополоненого.

СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.

21 січня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників Всесвітнього економічного форуму закликав Європу не здавати позицій на світовій арені та конкурувати за першість у глобальних альянсах і технологіях. Він наголосив, що без сильної Європи світ може почати рухатися вперед без неї, що стане загрозою для майбутнього.

Військовослужбовці 73-го морського центру Сил спеціальних операцій продовжують нищити противника на Курщині і здобувають дані щодо підтвердження залучення військ КНДР.

Станом на січень 2025 року тіла 22 осіб, знайдені в масовому похованні в Ізюмі Харківської області у вересні 2022 року, досі не ідентифіковані.

У квітні 2024 року, у тимчасово окупованому селі Залізний Порт на Херсонщині представники окупаційних військ РФ розстріляли подружжя.