В Україні відкриють ще один табір для російських військовополонених

Джерело: державний проєкт “Хочу жить”

Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.

Паралельно з цим тривають роботи з підготовки до запуску ще одного табору.

“Збільшення кількості військовополонених пов’язане як із ситуацією на фронті, що погіршується мотивацією російських солдатів, так і через блокування обмінів військовополоненими російською стороною”, – пояснили у  пресслужбі “Хочу жить”.

Відтак зазначили, що як і у випадку з табором “Захід-1”, умови у новому таборі відповідатимуть усім вимогам норм міжнародного гуманітарного права.

Російських військових забезпечать медичною допомогою, триразовим харчуванням, зв’язком із рідними, а також постійним доступом до представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Сам табір розташований в глибокому тилу, оскільки це передбачено Женевськими конвенціями.

Зазначається, що утримання військовополонених виключно в спеціально відведених для цього місцях передбачено Женевськими конвенціями. Водночас РФ утримує українських військових у звичайних в’язницях та виправних колоніях – разом з ув’язненими й часом у нелюдських умовах, не поважаючи та фактично не визнаючи їхнього статусу військовополоненого.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.