В Україні створюють інформаційну систему з питань поводження з полоненими
Джерело: Міноборони
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.
Документ унормовує функціонування Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та електронну взаємодію між зацікавленими органами державної влади.
До бази даних інформаційної системи включать інформацію про:
- оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора;
- цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії;
- осіб, зниклих безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України.
Постанова також удосконалює роботу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – зокрема, унормовує діяльність громадських приймалень Координаційного штабу та надає права щодо функціонування відповідних регіональних центрів.
Координаційний штаб також отримує повноваження щодо репатріації тіл (останків) оборонців та розширюються можливості щодо повернення з полону цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії.
“Ми пам’ятаємо про кожну людину, яка перебуває в полоні, та робимо все для того, щоб вона повернулася додому. Дуже вдячна уряду за ухвалення цього рішення – воно допоможе діяти більш системно та оперативно ухвалювати рішення щодо якнайшвидшого повернення з полону оборонців України”, – зазначила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
- Інформаційні ресурси Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими зазнали хакерської атаки.
- 25 лютого Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що на Бахмутському напрямку російські війська розстріляли українських військових, котрі здавалися в полон.
- В суботу, 24 лютого, в другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Києві провели акцію на підтримку українських військовополонених.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.