Санкції США змусили РФ припинити найбільший газовий проєкт

Джерело: Reuters

Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.

Замість цього російська компанія зосередиться на розвитку проєкту в порту Мурманськ, який не замерзає.

Планувалося, що завод “Арктик СПГ-2” стане найбільшим у Росії з річною продуктивністю 19,8 млн тонн СПГ та 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на трьох лініях.

У грудні компанія почала виробництво СПГ на першій лінії “Арктик СПГ-2”, але через відсутність газовозів льодового класу відстала від графіка постачань.

Зараз на заводі зупинено процес конвертації метану у рідину при низьких температурах. Друга та третя лінії мали бути запущені у 2024 та 2026 роках, а друга лінія будується на заводі у Білокам’янці Мурманської області.

У зв’язку з цим, розглядається можливість використання третьої черги для Мурманського заводу СПГ.

Новий проєкт “Мурманськ СПГ” має бути ще більшим, ніж “Арктик СПГ-2”, з річною продуктивністю 20,4 млн тонн. Планується запустити перші дві лінії до кінця 2027 року та останню – до 2029 року. Однією з переваг “Мурманського СПГ” порівняно з “Арктик СПГ-2” буде доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.

Плани щодо “Арктик СПГ-2” ускладнилися після включення його до західних санкцій через вторгнення Росії в Україну, що призвело до заморожування участі іноземних акціонерів та оголошення “Новатеком” форс-мажорних обставин.

Помічник держсекретаря США з енергетики Джеффрі Паєтт заявив, що Вашингтон намагається “задушити” цей проєкт РФ.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.